wiki.barchetta-club.pl

Fani, zapaleńcy i inni wariaci zakochani we włoskiej łódeczce.
Baza wiedzy technicznej budowana wspólnymi siłami.

Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


historia:peter-davis

Peter Davis

barchetta-club.pl - Peter Davis Peter Barrett Davis (1958- ) jest z pochodzenia Amerykaninem, specjalizującym się we wzornictwie motoryzacyjnym. To on zaprojektował wnętrze Fiata Barchetta.
Profil na LinkedIn (dostępne dla posiadaczy konta w serwisie).


Wczesne lata życia i edukacja

Davis urodził się w USA gdzie dorastał. Studiował na University of Vermont oraz Art Center College of Design w Pasdenie w Kaliforni.

Kariera

Davis zaczynał jako projektant sprzętu powszechnego użytku. W latach 1981-1983 pracował przy projektowaniu terminali komputerowych, maszyn biurowych, zegarów, narzędzi elektrycznych, ogrzewaczy i sterowników ogrzewanych kocy. Zajmował się też projektowaniem wystaw muzealnych.

Następnie w latach 1983-1989 trafił do przemysłu motoryzacyjnego gdzie jako projektant Opla pracował przy wnętrzach Omegi, Vectry, Astry i Corsy.

W latach 1989-1993 pracował dla Fiat Auto Stile. Piastował tam stanowisko Dyrektora odpowiedzialnego za projekty wnętrz Fiat i Lancia. To w tym okresie stworzył wnętrze Fiata Barchetta, pierwszej generacji Punto i Lancii Epsilon.

Został awansowany w roku 1993 i do 1998 pracował jako Dyrektor Biura Projektowego Fiata. Tu odpowiadał za całość (wnętrze i wygląd zewnętrzny) projektów takich jak Punto drugiej generacji, Miltiplę, Doblo, Ulisses drugiej generacji, Seicento oraz modyfikacje wszystkich pozostałych modeli z tego okresu.

Od 1999 roku pracował dla General Motors jako Dyrektor odpowiedzialny za rozwój strategiczny, jakościowy, optymalizację materiałową oraz doradztwo w zakresie projektowania i produkcji wnętrz samochodów.

Kolejny awans, tym razem w GM otrzymał w 2008 roku na stanowisko Dyrektora Globalnego Biura Wzornictwa Wnętrz i Kolorów. Koordynował prace projektowe w Ameryce Północnej, Niemczech, Brazylii, Australii, Chinach, Korei Południowej i Indiach.

W latach 2009-2010 pracował jako Profesor w College for Creative Studies w Michigan.

_

Dane użyte w tej stronie pochodzą głównie z opracowań własnych Barchetta Club Polska.
Elementy graficzne to modyfikacje grafik dostępnych na Forum Lancia Net oraz Wikipedia Italia

Dyskusja

Wpisz swój komentarz. Można stosować składnię wiki:
L B U B U
 
historia/peter-davis.txt · ostatnio zmienione: 25-06-2020 20:36 przez 127.0.0.1

Narzędzia strony