wiki.barchetta-club.pl

Fani, zapaleńcy i inni wariaci zakochani we włoskiej łódeczce.
Baza wiedzy technicznej budowana wspólnymi siłami.

Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


naprawy-wnetrza:okladziny-drzwi

Okładziny i pokrycia zabezpieczające drzwi

W Fiacie Barchetta ze względu na konstrukcję drzwi ich wewnętrze poszycia, zabezpieczone są dodatkowymi pokryciami zabezpieczającymi przed wilgocią. Przy wielu pracach serwisowych (regulacja szyb, zamki, klamki, itd.) istnieje potrzeba ich zdemontowania. Poniżej instrukcja postępowania w celu zdjęcia okładzin i pokryć zabezpieczających.

Drzwi lewe i drzwi prawe nie są identyczne. Z tego powodu w calu demontażu pokryć drzwi prawych należy uprzednio wykonać czynności związane z demontażem klamki wewnętrznej drzwi pasażera (prawych).

barchetta-club.pl - Wymontowanie głośnika wysokotonowego W pierwszej kolejności należy usunąć głośnik wysokotonowy odkręcając jego śrubę mocującą (śruba ma łeb imbusowy) a następnie po wyjęciu rozłączyć złącze przewodów. Złącze nie ma zamków ani specjalnych zabezpieczeń, działa „na wcisk”. Należy pamiętać aby przy rozłączaniu nie ciągnąć za przewody a trzymać za obudowę rozłączanego gniazda i wtyku. W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo wyrwania przewodów ze złącza.

_

barchetta-club.pl - Wymontowanie ramki klamki wewnętrznej Kolejną czynnością jest usunięcie ramki dźwigni otwierania drzwi. W tym celu należy odkręcić śrubę mocującą (śruba ma łeb imbusowy). Ramkę wyciągamy jednocześnie odciągając dźwignię otwierania drzwi tak jak zaprezentowano na rysunku (2). Sama dźwignia wraz z mechanizmem pozostaje zamontowana w drzwiach.

_

barchetta-club.pl - Zdejmowanie okładziny drzwi Teraz można przystąpić do zdjęcia okładzin ozdobnych drzwi. Są one zamontowane na spinki zatrzaskowe. Demontażu należy dokonać przy pomocy łyżki do tapicerki w sposób pokazany na rysunku. Najlepiej użyć łyżki o kształcie Y, tak aby podważać okrągłe spinki.

Należy pamietać o:
- spinki wciśnięte są w otwory w drzwiach poprzez pokrycie zabezpieczające przed wilgocią, które wykonane jest z bardzo kruchego materiału poliwęglanowego;
- okładziny wykonane są z płyty pilśniowej a spinki są w nie wciśnięte swoją drugą stroną, podczas zdejmowania pokryć należy unikać ciągnięcia bez podważania spinki, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo jej wyrwania z okładziny.

_

barchetta-club.pl - barchetta-club.pl - Okładzina ozdobna drzwi Zdjęta okładzina ozdobna.

_

barchetta-club.pl - Demontaż pokrycia zabezpieczajacego drzwi Po zdjęciu okładziny należy przystąpić do usunięcia pokrycia zabezpieczającego. Składa się ono z dwóch części zamocowanych w otworach, w których umieszczone były spinki trzymające okładziny ozdobne. W niektórych wersjach pokrycie jest dodatkowo przyklejone. Przy zdejmowaniu należy zwrócić szczególna uwagę na części pokrycia, które są dwuwarstwowe a wewnętrzna (od strony konstrukcji drzwi) warstwa przeciągnięta jest na wewnętrzną stronę drzwi. Należy dokładnie zapamietać sposób ich ułożenia i odtworzyć go przy montażu. Elementy te gwarantują, że wilgoć skondensowana w drzwiach lub krople wody zbierane przez uszczelkę zbierającą szyby, nie trafią do wnętrza auta a spłyną do kanału wewnętrz drzwi.

Narzędzia

narzędzie rozmiar uwagi
klucz imbusowy ? uzupełnić rozmiar
łyżka tapicerska Y oryginalne narzędzie FIAT 1878077000
_

Dane użyte w tej stronie pochodzą z instrukcji serwisowych, ePER oraz opracowań własnych Barchetta Club Polska

Dyskusja

, 30-05-2022 14:45, 30-05-2022 22:17

Zostawię tu filmik jak szybko ściągnąć klamkę razem z osłoną drzwi klik.

Wpisz swój komentarz. Można stosować składnię wiki:
I Q X P V
 
naprawy-wnetrza/okladziny-drzwi.txt · ostatnio zmienione: 28-06-2020 16:57 przez 127.0.0.1

Narzędzia strony